Název je odvozen od festivalu Modré dny, v rámci kterého byla uspořádána sbírka, jejíž výtěžek poslouží právě na stavbu sportoviště. „V původní lokalitě v parku „U Ivana“, kterou si organizátoři Modrých dnů vybrali, byl tak silný odpor obyvatel proti stavbě, že rada rozhodla o jejím zrušení. Na novém umístění jsme se shodli,“ potvrdila místostarostka Dagmar Zvěřinová.

Vybrané místo na louce mezi Penny marketem a jezem, není pro žďárské sportovce a mládež tak zcela neznámé. „Už několik desítek let je tam hřiště s pevným povrchem. Vzhledem k prostoru by mohlo být v rámci této akce rozšířeno a upraveno tak, že by se tam mohly pořádat různé volejbalové a basketbalové turnaje,“ řekl starosta Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta.

S úpravami louky na břehu řeky Sázavy v bezprostřední blízkosti cyklostezky, by se mělo začít ještě v letošním roce. „Je třeba pouze přepracovat projekt, náklady na to, ve výši deset až třicet tisíc korun uhradí město. Jinak se budeme podílet na výstavbě sportoviště polovinou potřebné částky, druhá polovina bude uhrazena ze sbírky Modrých dnů,“ upřesnil Jaromír Brychta.

„Doufám, že se nám tady podaří hřiště postavit,“ vyjádřil se k novému umístění sportoviště Tomáš Forýtek, ředitel festivalu Modré dny.

Protože rada města o novém umístění sportoviště rozhodla tento týden a zastupitelstvo ho bude teprve schvalovat, byla tato informace pro obyvatele lokality novinkou.

„Proč ne. Mohlo by to tady být. Navíc v těch místech není větrno, takže pro sport je to ideální,“ řekl Aleš Hruška, který bydlí nedaleko budoucího hřiště.

A co by vedení města dělalo v momentu, kdybyse kvůli hřišti znovu na radnici objevil otevřený dopis lidí, kteří v místě žijí? „Vzhledem k tomu, že je hřiště odděleno od nejbližšího bytového domu řekou a stromy, věřím, že se tak nestane. To už bychom ve městě nemohli vybudovat vůbec nic,“ zakončil Jaromír Brychta.