„Odstoupili jsme od této záležitosti, protože projekt absolutně nemá podporu veřejnosti,“ uvedla Dagmar Zvěřinová, místostarostka Žďáru nad Sázavou.

„Jsem z toho naprosto v šoku. Tato informace je pro mě šokující, protože v průběhu posledních dvou let jsme byli neustále v jednání se zástupci města a v posledních několika měsících i s občany v rámci veřejného projednávání,“ řekl za Modré dny Tomáš Forýtek a dodal: „Je pro nás nepochopitelné, jak je možné, že stavba je zastavena.“

Averze lidí proti hřišti

„Je tam obrovská averze vůči projektu od lidí, kteří v této lokalitě bydlí. Je to sice škoda, ale město přeci nemůže jít proti vlastním obyvatelům a vnucovat jim hřiště, o které nestojí. Protože uživateli by měli být právě oni,“ dodala Dagmar Zvěřinová.

„Pokud by se jednalo pouze o dětské hřiště, tak bychom nebyli proti, ale reklamní plocha dlouhá dvanáct metrů do parku nepatří. Rozhodnutí rady vítáme,“ řekla Tamara Kolátorová, jedna z obyvatelek lokality.

Pro výstavbu sportoviště, která by byla částečně hrazena ze sbírky, která se v rámci festivalu Modrých dnů konala a stále probíhá, bylo vybráno i několik dalších lokalit.

Věří, že hřiště nakonec vznikne

„Například lokalita za zdravotní školou, kde by to ředitel školy vyloženě přivítal a byl by schopen zajistit i dohled nad sportovištěm. Dalším místem, kde hřiště chybí, je čtvrť Stalingrad.

Organizátoři Modrých dnů ale trvali na parku „U Ivana,“ doplnila Dagmar Zvěřinová. O tom, zda peníze, které se v rámci sbírky na stavbu hřiště vybraly, nakonec poslouží svému účelu, rozhodnou až další jednání.

„Doufáme, že jednání budou pokračovat a k zastavení stavby nedojde. Co se týče prostavění peněz, budu se informovat na krajském úřadu, co pro nás z této situace vyplývá. Jinak sbírka je v současné době stále aktivní a doufáme, že se hřiště nakonec postaví,“ zakončil Tomáš Forýtek.