Organizátoři benfičního festivalu se již vminulosti dohodli se žďárskými radními, že ve městě postaví nový herní plácek pro mládež. „My na něj dáváme půl milionu zvýtěžku benefičního festivalu a radnice další půlmilion zrozpočtu,“ konstatoval ředitel Modrých dnů Tomáš Forýtek.

Zatím se ale obě strany nemohou shodnout na tom, kde vznikne. Na březen si sjednaly klíčová jednání. „Teď už se to snad rozlouskne, domluvili jsme si se zástupci města schůzku. U vytipovaných lokalit si shrneme všechna plus a minus a podle toho se rozhodneme,“ konstatoval Forýtek.

Obavy z parku

Mezi vážné kandidáty na umístění hřiště patří budoucí park Farská humna, čtvrť Stalingrad a park U Ivana. „Modrým dnům se líbí právě park U Ivana, ale tam se ozvali místní obyvatelé. Báli se, že by se kvůli hřišti musely kácet vzrostlé stromy. To by opravdu byla škoda,“ konstatoval starosta Jaromír Brychta. Proto navrhuje brzy opravenou čtvrť Stalingrad či budoucí park Farská humna. „Jenže to je zátopová oblast snestabilním podložím. Nemyslím si, že by bylo vhodné stavět hřiště tam, kde by jej vzala voda,“ konstatoval Tomáš Forýtek.

Hřiště se podle původních předpokladů mělo stavět už loni, první projekty stavby však kvůli finanční náročnost museli radní smést ze stolu. Nyní se začíná prakticky od začátku.