„To hřiště vzniklo při budování křižovatky, když se stavěl supermarket. Na jeho místě totiž býval plácek, kde si děti hrály, a ten bylo nutné nějakým způsobem nahradit,“ připomenul bystřický starosta Karel Pačiska.

Nebezpečné hřiště

Hřiště v těsné blízkosti frekventované křižovatky se však neukázalo jako nejlepší řešení. „Není to bezpečné, uvažujeme o tom, že by na místě hřiště byla upravena odpočinková zóna s lavičkami. Ale rozhodně by tam neměly děti hrát třeba míčové hry, je to moc blízko silnice. Z tohoto důvodu už nyní na tom hřišti ani nic neopravujeme,“ doplnil starosta Karel Pačiska.

O prostor pro svoje hry však bystřické děti nepřijdou. Nové hřiště se posune o několik desítek metrů dál směrem do sídlišťové zástavby. „Při revitalizaci sídliště, kdy kromě opravy domů vzniknou také nová parkovací místa, bude dětské hřiště přesunuto do míst, kde jsou nyní ping–pongové stoly. Je to otázka dvou až tří let,“ upřesnil místostarosta Josef Vojta.

Auta versus děti

Na hřišti u prodejny se už příliš dětí neschází. „Chodila jsem tam s dětmi, když bylo hřiště nové, ale samotné bych se je tam bála pustit. Kolem projíždí dost aut,“ prohlásila Hana Vyhnálková z Bystřice nad Pernštejnem.