Pokud vše půjde podle plánu, děti si na něm budou moci hrát příští rok v létě. V letošním rozpočtu Bystřice byly na hřiště vyčleněny zhruba dva miliony korun. „V návaznosti na hřiště je také počítáno s novým parkovištěm u zimního stadionu, protože stávající je nedostačující,“ poznamenal bystřický místostarosta Josef Vojta.

Hřiště bude podle návrhu disponovat více úrovněmi. „Do výšky terasy zimního stadionu budou vybíhat tři kruhové násypy. První vymezuje prostor pro lanovou pyramidu. Druhý prstenec poslouží jako základna pro čtyři různobarevné zemní trampolíny a třetí násep bude opatřen lany a ponese lezeckou „skaličku“,“ přiblížil místostarosta.

Místo mezi hřištěm a parkovištěm „obsadí“ lanová dráha a osazeny budou i další herní prvky, jež budou propojeny mlatovými pěšinami. Celý areál obepne živý plot v kombinaci s pletivem. Vzhledem k tomu, že hřiště je hned u zimního stadionu, pro možnost občerstvení může posloužit tamní bufet.

Umístění pro centrální dětské hřiště bylo v předchozích letech vybráno záměrně. „Je to zhruba napůl cesty z obou sídlišť, v blízkosti koupaliště, stadionu, tenisových kurtů a haly, oválu pro cyklisty a také například Pohádkové aleje a lanového parku, prostě v místech, kde jsou soustředěny různé možnosti sportovního i volnočasového vyžití,“ poznamenal starosta Bystřice Karel Pačiska.

V nadcházejících letech by ve „sportovní“ lokalitě mělo vzniknout také wellness centrum, propojené se Sporthotelem. Letos radnice letos plánuje připravit projekt ke stavebnímu povolení.