Od původního provozovatele – nestátní neziskové organizace Modrý svět nakonec zprovoznění sportovní plochy převzalo město.„Jenom díky našemu aktivnímu přístupu k této záležitosti bylo hřiště dotaženo do této podoby, jinak se obáváme, že by to takto nedopadlo. Každopádně jsme rádi, že je sportoviště konečně v provozu a bude sloužit svému účelu,“ vyjádřil se žďárský místostarosta Ladislav Bárta.

Polovina nákladů

Celkové finanční náklady na vybudování Hřiště Modrých dnů vyšly na jeden milion a 654 tisíc korun. Z toho město na výstavbu přispělo částkou 827 tisíc korun, tedy polovinou celkových nákladů.

Žďárští se také ujali financování projektové dokumentace za 80 tisíc korun a ve finále i kolaudace sportovní plochy. „Hřiště zkolaudované je, a to na město, které je tedy provozovatelem sportoviště,“ upřesnila žďárská starostka a senátorka Dagmar Zvěřinová.

A kdy může veřejnost sportoviště poblíž řeky Sázavy využívat? Dveře umožňující přístup na oplocenou sportovní plochu bude zaměstnanec žďárskéhokomunálního odboru otevírat vždy kolem osmé hodiny ranní a zavírat o dvanáct hodin později. Mimo tuto dobu bude hřiště uzavřené.

Vzhledem k tomu, že má sportoviště umělý povrch, neměli by na něj návštěvníci mířit v kopačkách, tretrách a jiných botách s ostrými hroty nebo hranami. Doma by také měli nechat psy, kočky a další domácí mazlíčky – těm je totiž přístup na hřiště zapovězen. Vstup pak není dovolen ani osobám podnapilým nebo pod vlivem návykových látek, dále je zakázán vjezd cyklistů, motocyklistů nebo návštěvníků na kolečkových bruslích.

Pokud si budou na ploše chtít zasportovat děti mladší deseti let, doporučuje vedení města, aby je doprovodil nějaký dospělý.„Hřiště určitě se synem využijeme, hraje rád basketbal, tak si určitě půjde někdy o víkendu zaházet s tatínkem na koš. Akorát mi úplně uniklo, že je to tam už otevřené. Poměrně často tudy chodím, Modré hřiště na mě ale působilo i nadále dost opuštěné a jako zavřené. Možná to mělo být předem někde zveřejněné, aby o tom lidé věděli a hned ho začali využívat,“ nechala se slyšet Helena Kubíková ze Žďáru nad Sázavou.