„Zůstal jsem na to koukat jako by do mě uhodilo. Něco takového jsem ještě neviděl, a to do lesa u Michov nad Novým Městem na Moravě chodím rok co rok. Jindy si většinou kromě hub přinesu domů spíš klíště,“ řekl s úsměvem úspěšný novoměstský sběratel.

Počasí v posledních dnech houbám přálo. Mykologové chválí deštivé počasí s několika slunečnými dny a slibují nadílku hřibů. Houbaři si tedy domů nejednou odnesou plný košík podhříbků a bedlí. „Minulý víkend jsem měl zrovna nějakou smůlu, pořád jsem nemohl nic najít. Prochodil jsem snad celý les a pak jsem viděl nádherný hřib. Jdu pro něj a kousek od něj ležela ta láhev,“ popisal Jiří Křehlík.

Zbytek úlovků prý uvařil a snědl. „Smaženici umí stejně udělat nejlépe manželka, jenže ta je zrovna na dovolené. Proto jsem se ani doma nemohl pochlubit, co jsem přinesl. Snad hřib ještě pár dnů vydrží,“ zadoufal úspěšný houbař Jiří Křehlík.

Své houbařské štěstí chce pokoušet i nadále. Jak sám říká, už teď si brousí zuby na lesy u Koníkova či Kadova. „Tyto místa patří mezi vyhlášené houbařské ráje v okolí,“ podotkl novoměstský houbař.

Lucie Janebová