Vandal je tam už několik let rozmisťuje po komunikaci a řidiči, kteří tam projíždí, musí několikrát do roka měnit pneumatiky.

„Někdo si na tom dává opravdu záležet. Z ohnutých hřebíků udělá trojhránky a pak je rozmístí po silnici,“ potvrdil jeden z obyvatel ulice, který si nepřál zveřejnit jméno. Špatné zkušenosti s „hřebíkářem“, jak mu lidé ve Svratce přezdívají, má například rodina Humlíčkova.

„Trvá to snad už osm let a stále se to opakuje. Je třeba půl roku klid a pak znovu udeří. Nejen, že nám tím znepříjemňuje život, ale kvůli tomu, že už jsem několikrát musel měnit pneumatiku, nás stojí i peníze,“ řekl naštvaně Jan Humlíček.

Jak tvrdí, lidé v ulici vědí, kdo hřebíky rozhazuje. „Bohužel na to ale nemáme důkaz. Když ještě žila naše babička, tak ho při tom viděla, ale nestačila rychle zareagovat a on utekl,“ doplnil Humlíček.

Hřebíky jsou rozházené po celé délce ulice až k místní lékárně. „Jsou jich desítky, kolikrát nasbírám plné hrsti,“ nechala se slyšet Leona Humlíčková.

Vandal je trnem v oku také Františku Jebasovi. „Jezdí ke mně na návštěvu syn a švagr, vždy je upozorním, ať neprojíždí ulicí, aby nepíchli. Sám jsem už nasbíral tak půl hrsti hřebíků či připínáků. Děti, které kolem projíždí na kolech, kolikrát píchnou,“ uvedl.

Stejně jako Humlíčkovi tvrdí: „Vím, kdo to je, ale nemám důkazy. Jediná možnost je chytit ho při činu.“