Ryzce jsou pro mnohé vyhledávanou delikatesou. Vynikající jsou nakládané do octa. Ve Žďárských vrších má hojné zastoupení také ryzec smrkový. Ale lze tu najít i jiné houbové speciality. „Výborný je také stročkovec kyjovitý. Velmi málo se vyskytuje, ale je to také jedna z nejlepších hub. A lidé tu občas nacházejí i kotrče kadeřavé,“ vyjmenoval další vzácné houby mykolog.

Kotrč kadeřavý vypadá trochu jako květák. Svým vzhledem se natolik liší od jiných hub, že je jeho záměna prakticky nemožná. Nejčastěji se pak v kuchyni „promění“ v dršťkovou polévku, kterou si pochvalují i ti, kteří jindy bez masa nedají ani ránu.

Vzácné, a také velice chutné, jsou i některé druhy holubinek. „Například holubinka nazelenalá. Je vynikající,“ poznamenal Pojezný.

Houbové speciality lze najít i na jiných místech než v lesích. „Například sírovec žlutooranžový roste na pařezech a dřevu listnatých stromů. Třeba i na zahradě nebu někde u cesty. Může se sbírat prakticky po celý rok. Obalený a usmažený chutná podobně jako kuřecí řízek,“ připomenul Pojezný.

Jednu zajímavou, a taky velmi chutnou houbu, lze najít i v travnatých porostech. Vatovec - nebo také pýchavka obrovská – je podobný velkému kopacímu míči. Místo, kde ho houbaři najdou, je dobré si zapamatovat. Určitě tam bude i v následujícím roce. „Nám rostou vatovce kousek od baráku. Už asi tak pět šest let. V prvním roce jsme jich sesbírali třiatřicet. Ten největší z nich měl pět a půl kila,“ usmála se Marie Buchtová z Habří.

Vatovce v Habří začaly růst na bývalé pastvině. „Pásly se tam ovce. Pak se pastva zrušila a začaly tam růst vatovce,“ potvrdila Buchtová.

Velké bílé „míče“ jsou nejlepší obalené v trojobalu a osmažené. Chutí připomínají smažený sýr.

Ne všichni si ale potrpí na houbové speciality. „My sbíráme jenom to, co známe. Růžovky, bedly nebo hříbky,“ prohlásil Petr Broža z Moravce.

I na známých houbách si ovšem lidé dokonale pochutnají. „Například bedla vysoká, když se udělá obalovaná jako řízek, je opravdovou delikatesou,“ přitakal Oldřich Pojezný.