Podle provozovatelů velkých zařízení, které oslovila ČTK, se silvestrovské pobyty teprve začínají zaplňovat. Příplatek za oslavu konce roku se liší, a to i podle bohatosti započítaného menu a podle programu. Někde stojí vstupenka 200 korun, jinde i šestinásobek.

Hotel Ski, který se nachází ve známém lyžařském středisku v Novém Městě na Moravě, bude mít na Štědrý den zavřeno, stejně jako řada dalších ubytovacích zařízení v kraji. Hosté začnou přijíždět 25. a 26. prosince, rezervace se ale teprve rozjíždějí. Podle provozního Romana Jakubce bude obsazenost koncem roku záviset i na počasí.

„Vždycky nám pomůže, když nasněží nebo když je alespoň mráz," řekl Jakubec.

U hotelu se zasněžuje běžecká trať, nedaleko se nachází sjezdovka Harusův kopec, která se rovněž dá upravit technickým sněhem. Zcela obsazeny jsou hotelové pokoje v prvních dnech nového roku díky mezinárodním závodům v biatlonu.
V hotelu Horník ve Třech Studních nedaleko Nového Města pořádají silvestrovské oslavy pravidelně, tentokrát bude v programu vystoupí i kouzelník. Rekreanti už se začínají hlásit, ale většina to nechává až na prosinec. „Já si myslím, že budeme mít obsazeno jako každý rok," řekla Zdeňka Trnková z vedení hotelu.

O Vánocích bude zavřeno také v hotelu Skalský Dvůr v Lísku u Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku. Silvestrovské pobyty se tam chystají od 30. prosince do 2. ledna. Podle pracovníků recepce se už hosté hlásí, ale obsazeno zatím není.

Oslava Silvestra se pravidelně koná v hotelu Křemešník nedaleko Pelhřimova. Pokoje tam už jsou z větší části rezervovány; hotel má čtyři desítky lůžek. Slavit ale přicházejí i lidé z okolí, kteří kvůli omezené hotelové kapacitě nepřespávají. Podle zástupců hotelu obsazenost pokojů v tomto zařízení v zimě na sněhu nezávisí. Nedalekou sjezdovku využívají místní lyžaři, kteří nepotřebují ubytování. Stavují se ale na občerstvení do hotelové restaurace.
Poslední dny roku bude mít tentokrát otevřeno i hotel Gustav Mahler v krajské Jihlavě. V minulých letech nebyl o silvestrovské pobyty zájem. Letos si cestovní kancelář v tomto termínu zamluvila pokoje pro skupinu zahraničních turistů, uvedl ředitel Vladislav Jiroušek. Program si ale cestovní kancelář zajistí sama.