„Je to výrazná dopravní překážka, a vzhledem ke stavu domu podle mého názoru neexistuje jiné řešení, než hotel zbourat,“ uvedl starosta Pavel Kalášek.

Jak dále dodal, ideálním řešením by bylo budovu nejen zbořit, ale také upravit nepřehlednou křižovatku na které stojí a zároveň vybudovat nový menší objekt.

Místo hostince společenský dům?

Nyní se s krajem pokoušíme domluvit na tom, aby zboření a úpravu vozovky zainvestoval. My bychom si vzali na starosti výstavbu nového objektu tak, jak to požadují památkáři, aby bylo „uzavřeno“ náměstí,“ dodal starosta.

Krajský úřad požadavek Jimramova zatím zvažuje. „Situaci už řešila dopravní komise, což je poradní orgán kraje, a měla by se křižovatce u hotelu věnovat znovu na konci tohoto měsíce. Teprve potom by se tím mohla zabývat rada kraje i v souvislosti s přípravou rozpočtu na příští rok,“ řekl Petr Kolář, vedoucí majetkového odboru Krajského úřadu.

Pokud kraj i městys najdou dostatek finančních prostředků, vznikne na místě hostince zázemí pro spolky a různé volnočasové aktivity. „Protože i nová budova, byť podstatně menší, bude samozřejmě stát u hlavní silnice, neuvažujeme, že bychom v novém domě vybudovali byty. Mohla by tam být výstavní síň, zázemí spolků, samozřejmě sociální zázemí, které v centru chybí,“ zamyslel se Pavel Kalášek.

„Sláva hotelu je už dávno pryč. Teď je to spíše ostuda, navíc kolem budovy musí projet nebo projít všichni, kdo do Jimramova přijedou. Vždyť to vypadá jako kdysi v pohraničí. Osobně jsem určitě pro zbourání,“ rozčílila se asi padesátiletá žena, která si nepřála být jmenována.