„Výzva 30. června skončila. Získali jsme tak necelých sto třicet tisíc korun. K tomu jsme přidali dalších třicet tisíc korun, které lidé přinášeli přímo k nám. A také část výtěžku z charitativního plesu, který pořádaly žďárské firmy,“ sdělil ředitel Domácího hospicu Vysočina Petr Hladík.

Hospicové hnutí se se žádostí o podporu obrátilo také na Kraj Vysočina. „Dostali jsme dvě stě tisíc korun, takže první auto jsme mohli ihned zakoupit. Stálo dvě stě padesát tisíc korun. A máme už objednané i další vozidlo, to ale bude o něco dražší, jde o novější model,“ poznamenal Petr Hladík.

Potřebné finanční krytí druhého vozu, který by chtěl hospic zakoupit koncem září či počátkem října, pomůže doplnit tradiční akce Běh pro hospic, která se uskuteční první zářijovou neděli na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. „Získáme peníze ze startovného i od ambasadorů běhu, což jsou lidé, kteří osloví své známé, aby na běh přispěli, a uspořádají tak vlastní sbírkovou akci,“ vysvětlil Petr Hladík.

Ve hře je ale i další sbírka, tentokrát jde o pokladničky, které zaměstnanci hospicu umístí v prodejnách Enpeka. „Máme vyhlášenou další veřejnou sbírku ve žďárském okrese. Ve vybraných prodejnách Enpeka budou umístěny kasičky, kam mohou lidé přispět,“ potvrdil Petr Hladík.