19. dubna si mohou malí horolezci vyzkoušet svůj um na umělé lezecké stěně v Bystřici nad Pernštejnem. „Děti seznámíme se základním lezeckým vybavením, jeho správným používáním a způsobem, jak se mají správně při lezení pohybovat. Na lezecké stěně budou připravené tři lezecké cesty lehké obtížností,“ prozradil Jaromír Čejka.

Podruhé se členové oddílu a zájemci o lezení sejdou 24. května u novoměstského rybníka Koupaliště, kde horolezci děti seznámí se správným způsobem pohybu na slack line. „V areálu připravíme tři slack line v bezpečné výšce, dvě z nich s pomocným lanem,“ informoval vedoucí Trip Teamu.

V lednu 2019 se na Žďársku vybralo 3 576 429 korun.
Tříkrálová sbírka se v roce 2020 dožívá dvacetin, koledníci vyrazí do ulic

Bouldering bude tématem další plánované akce, která se uskuteční 21.června. „Tentokrát využijeme bouldrovou stěnu na nádvoří 2. základní školy v Novém Městě na Moravě. Vysvětlíme význam slova bouldering a hned děti s tímto moderním sportem seznámíme názorně,“ okomentoval akci Jaromír Čejka.

Prusíkování se dostane na řadu v rámci programu slavností Nova Civitas, které se budou konat 19. až 20. června na novoměstském Vratislavově náměstí. „ Prezentace Trip Teamu formou soutěže v prusíkování je již standardem slavností Nova Civitas. Dětem vysvětlíme a ukážeme způsob vázání prusíkovacích uzlů na zavěšené lano a také samotné prusíkování,“ poznamenal Jaromír Čejka.

Skalní lezení si mohou zájemci vyzkoušet 13. září. Místem konání se tentokrát stane Vávrova nebo Pasecká skála. „Vysvětlíme dětem, jak se mají správně při lezení pohybovat. Připravíme pro ně dvě lezecké cesty lehkých obtížností,“ nastínil plány Trip Teamu jeho předseda.

11. října se členové horolezeckého oddílu a zájemci o lezení sejdou opět u novoměstského Koupaliště. Tentokrát se tam uskuteční závod dětí v lezení na strom na rychlost. „Odpoledne zakončíme společným opékáním špekáčků a posezením u ohně,“ uzavřel Jaromír Čejka.

MHD ve Žďáře nad Sázavou.
Cena jízdného MHD se po novém roce nezmění