„Rozhodli jsme se přesunout některé aktivity do on-line světa. Vymýšlíme možnosti podpory, která je pro naše služby velmi potřebná. Zvažujeme například on-line podobu tradičního Tříkrálového koncertu. Nicméně se stále nevzdáváme a věříme, že koledování bude moci alespoň v omezené formě a za zvýšených hygienických opatření proběhnout,“ poznamenala Michaela Kuchtová, koordinátorka Tříkrálové sbírky Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

Tříkrálová sbírka se uskuteční v době od 1. do 24. ledna 2021. Pokud to situace dovolí, naskytne se lidem v té době ve městech a obcích tradiční pohled na Kašpara, Melichara a Baltazara s doprovodem a nezbytnou pokladničkou.

„Jsme si vědomi mnoha rizik, které by mohly vzhledem k epidemii a vyhlášeným opatřením během kampaně nastat. Aktuálně máme připravené pro koledníky k distribuci roušky a dezinfekce. Zároveň budeme vydávat i doporučení, jak se mohou obce do sbírky zapojit,“ řekla Michaela Kuchtová.

Tři muži riskovali život, cestovali na podvozku zahraničního návěsu.
Migranti se vezli v podvozku kamionu. Policie je chytla na D1 na Vysočině

V letošním roce se díky tříkrálovému koledování podařilo například nakoupit základní potraviny pro vyřešení nouzových situací spojených s koronavirovou pandemií. Peníze šly také na terénní služby, jako je osobní asistence nebo domácí zdravotní a hospicová péče.

Tříkrálová sbírka je pro žďárskou charitu důležitým zdrojem financí. „Pro nás je výtěžek Tříkrálové sbírky jedinečný jako významná podpora terénních služeb. Právě v nich je nutným pracovním prostředkem našich zdravotních sester, pečovatelek a osobních asistentů, služební automobil. Díky Tříkrálové sbírce můžeme auta nakoupit,“ vysvětlila Jana Zelená, ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou.