„Ten pravý impulz přišel až několik let po univerzitě. Po promoci jsem zůstala v Brně a měla to štěstí, že jsem hned od několika úžasných a úspěšných veterinářů mohla na různých pracovištích zjišťovat, jak to kde funguje," vzpomíná veterinářka. Získala cenné zkušenosti a začala si vytvářet svůj názor na to, jak by měla vypadat kvalitní veterinární péče. Stále blíž k vlastní praxi ji „postrkovala" potřeba pokročit v profesním životě zase dál.

Vrátila se do Žďáru a začala si svůj sen plnit. „Jsem žďárská rodačka, mám tu celou rodinu a zázemí, proto jsem se rozhodla vybudovat tady i svou kliniku," poznamenává Iva Mašíková.

Co bylo pro ni nejtěžší překonat? „Asi svou vlastní netrpělivost. Měla jsem pocit, že všechno musí být perfektní, a hned teď. Řeči o tom, jak je těžké se někde nově prosadit ve stávající konkurenci, jsem raději moc neposlouchala. Věděla jsem přesně, čeho chci dosáhnout: vybudovat místo s kvalitní a moderní diagnostikou a léčbou, kde se budou cítit dobře zvířecí pacienti i jejich majitelé a kde se budeme spoluprací s klienty snažit zajistit našim milovaným čtyřnohým kamarádům hezký a pokud možno i zdravý život," dodává veterinární lékařka.

Jakmile kliniku Iggy otevřela, pacienti si ji brzo našli. „Sama jsem byla překvapená, jak rychle se ta informace šířila. Už první den hned ráno u dveří čekala paní s jorkšírem v náručí a s očekáváním, že jí konečně někdo pomůže s težce nemocným starým pejskem. Já předpokládala, že zpočátku klienti přijdou třeba jen pro tabletku na odčervení a hlavně ze zvědavosti, ale opak byl pravdou. Třeba ta první návštěvnice se stala mou věrnou klientkou a pejskovi, jenž pak při každé další návštěvě do ordinace radostně vtrhl, jsme jistě o nějaký ten rok prodloužili život," vzpomíná Iva Mašíková.

První rok pracovala na klinice sama, už dva roky ordinuje s kolegou Janem Müllerem. Nejčastějšími jejich návštěvníky jsou psi a kočky. „Léčíme ale i další zvířata malé hlodavce a exoty: králíky, potkany, činčily, papoušky, andulky, želvy…" doplňuje veterinářka. Své vlastní zvířecí mazlíčky má tři, dva psy a kočku. „Proto dobře chápu naše klienty, když mají o svá zvířata strach," zmiňuje.

S kolegou se ve svých odbornostech stále vzdělávají. „Účastníme se mnoha seminářů a kurzů v Česku i v zahraničí. Snažíme se dál zdokonalovat a být komplexní, abychom poskytovali stále lepší veterinární péči," dodává Mašíková. Klinika má moderní diagnostické vybavení a veterináři jsou chopni provádět i náročné zákroky. „Z letošních složitějších případů to byl třeba jorkšírský teriér, který jen velmi těžce dýchal kvůli zkolabované průdušnici. Vyztužili jsme ji stentem, a pejsek zase mohl dýchat krásně. Vždycky když vidíte, že se vašemu pacientovi ulevilo, je to úžasné," dodává s úsměvem Iva Mašíková.