„Máme důvodné podezření, že internetové hlasování bylo zmanipulováno. Poté, co byl do soutěže dodatečně nominován badatel, hudebník a amatérský malíř František Dvořáček, byli jsme najednou zavaleni internetovými hlasy pro jeho osobu. Hlasovali lidé z celé republiky a podle drobných detailů na vyplněných lístcích je téměř jisté, že pocházejí z jednoho zdroje. A že ne všechny osoby skutečně existují,“ sdělil vedoucí bystřického turistického a informačního centra Hynek Jurman.

„Rozhodně se nedá předpokládat, že Františka Dvořáčka, kterého do soutěže navrhl bystřický badatel Petr Dvořáček, jenž je jeho synovcem, by znali lidé široko daleko. Kromě publikace o bystřickém kostele, ve kterém Petr Dvořáček před několika lety zveřejnil výsledky bádání svého strýce, jsem Františka Dvořáčka jmenoval ve svém průvodci Bystřicko, ale jinde jsem o něm žádnou zmínku neobjevil,“ vysvětlil Hynek Jurman.

„Lidé, kteří čtou příspěvky na diskusním fóru města, tuší, kdo se snaží jméno Františka Dvořáčka propagovat za každou cenu,“ uvedl.

Petr Dvořáček je ovšem podezřením z manipulace v hlasování ve prospěch svého strýce rozhořčen. A je přesvědčen o tom, že zastavení internetového hlasování je důsledkem vzájemné averze mezi ním a Hynkem Jurmanem.

„O soutěži jsem zpravil svoje příbuzné a známé po celé republice a dokonce i na Slovensku. Hlasovali podle pravidel a je možné si to u nich ověřit. Ti lidé mohou svůj hlas samozřejmě poslat klidně i poštou. Jsem přesvědčen, že za zastavením internetového hlasování nestojí zástupci Bystřice, ale výhradně pan Jurman,“ dodal Petr Dvořáček.

Ten nesouhlasí. „Například pro kandidáty Rossí nehlasoval nikdo z rodu Rossí. Prokáži díky drobným překlepům a chybám v adresách, že s lístky bylo manipulováno. A internetové hlasování jsem nezastavil já, ale starosta města,“ prohlásil Jurman.

---------------

Anketa

– anketa Sedm osobností Bystřicka má připomenout významné osoby žijící a tvořící v Bystřici nad Pernštejnem a jejím okolí, a to současné i již zesnulé
– anketní kupony jsou na webových stránkách města a ve zpravodaji Bystřicko
– nominována byla už více než padesátka zajímavých osobností

Někteří z kandidátů:
Vilém II. z Pernštejna
Gustav Pfleger Moravský
J. V. Pleva
Alois Lukášek
Alois a Vilém Mrštíkovi
Antonín Boček
Antonín Štourač
Leopold Mazáč
Tomáš Juren
Edmund Fiša
Silvestr Bláha
Oldřich Blažíček