Jak je zvykem, organizátoři srazu rádi uvítají také historické a sportovní vozy jiných značek.

Letošní ročník srazu připomene International meeting Svratka, který se konal v roce 1968, tedy před padesáti lety. „Přijede i jeden z pořadatelů tehdejšího srazu,‟ zmínil hlavní pořadatel srazu Radek Pavlíček. On sám první sraz zažil také. „Byl jsem ještě kluk, bylo mi devět let. Na akci mě vzal tatínek, který tam byl také pořadatelem,‟ vzpomněl Radek Pavlíček s úsměvem.

Dvoudenní sraz se bude odehrávat ve Svratce a okolí. V sobotu od 8 do 11 hodin je na programu příjezd a prezentace účastníků na náměstí 9. května. Slavnostní zahájení začíná ve 12 hodin. „Program jsme připravili se Svrateckými Valkýrami, bude opět velmi zajímavý, včetně retro módní přehlídky a soutěže o nejlepší dobový převlek účastníků srazu,‟ připomněl Radek Pavlíček.

Ilustrační foto
Ve Žďáře získali Sportovní středisko mládeže

Návštěvníci se dále mohou těšit v sobotu na výstavu zúčastněných automobilů (u hotelu Svratka), svezení historickým autobusem (zdarma, od 10 do 15 hodin), soutěže pro dospělé i děti, promítání z předchozích svrateckých srazů, vyhlášení výsledků soutěží a anket, bohatou tombolu o pěkné ceny nebo retro diskotéku. V neděli se mohou zúčastnit třeba jízdy zručnosti, zhlédnout ukázky preventivního programu BESIP, ukázku práce zásahové jednotky integrovaného záchranného systému simulovanou ukázku dopravní nehody včetně vyproštění z vraku automobilu s odborným komentářem.

Součástí nedělního odpoledne je také tradiční svratecká akce ke dni dětí – Cesta pohádkovým lesem, na kterou se malí návštěvníci mohou vydat od 14 hodin. Informace a podrobný program jsou k dispozici na internetových stránkách www.meeting-svratka.cz a www.svratka.cz.