„Vyrazil jsem na výlet s přítelkyní. Celý týden jsme byli zavření doma, navíc bylo hnusně. Tak jsme toho dnes museli využít, když je tak hezky. Výhodou je, že Mohelno máme kousek, takže jsme nemuseli ani nijak daleko cestovat. Navíc jsme tu na podzim ještě nebyli,“ řekl Jan Růžička, zatímco se chystal na procházku v Hadcové stepi.

Podzimní příroda vylákala také zkušenější turisty. Na step se přišla podívat i paní Jarmila Šulová. „Je tu moc hezky. Dnes tu není ani přelidněno, tak jsem si říkala, že toho musím využít. Chvíli si odpočinu na sluníčku a pak se pomalu zase vydám domů,“ plánovala důchodkyně při odpočinku na lavičce.

Iniciativa Malá jihlavská radost už dodala do nemocnice osm zásilek celkem za více než padesát tisíc korun.
Drobné dárky pro zdravotníky: malou jihlavskou radost rozjel bývalý záchranář

V sobotu byla i poměrně dobrá viditelnost, někteří proto zvolili místo Hadcově stepi rozhlednu na Pekelném kopci u Třebíče. „Na většině míst, kam jsme se chtěli podívat, je stejně zavřeno. Nakonec jsme se rozhodli, že se pojedeme podívat za rodinou, dokud je to ještě povolené. Žijeme totiž v Pardubicích. Ale zítra pojedeme už zpět, v pondělí musíme do práce,“ komentovala Alena Novotná, která na rozhlednu vyrazila s přítelem Martinem.

Turistická trasa byla navzdory rannímu dešti dobře přístupná, na procházku vyrazily i rodiny s dětmi na odrážedlech nebo s čtyřnohými mazlíčky. „Měla jsem strach, aby kluci nebyli celí od bláta, ale naštěstí cesta není moc rozbahněná. Na rozhledně nebylo ani moc lidí, takže jsme nemuseli vyndávat roušky. To bylo fajn,“ doplnila Jana Dvořáková při cestě z rozhledny.

Slunné počasí lákalo lidi také na cyklostezku v lukách nad Jihlavou. Na stezce se to hemžilo cyklisty, běžci i milovníky inline bruslí. Ven vyrazily také maminky s kočárky. I zde ale dbali lidé na bezpečnost, roušky nebo vytažené nákrčníky měli skoro všichni. Jen pár lidí ji mělo jen tak ledabyle zavěšenou na uších.