„Jiřinu Bohdalovou pozval na Vysočinu Miloš Zeman z Nového Veselí, a protože jsme s Milošem Zemanem již dlouhou dobu kamarádi, rozhodl se ji vzít i k nám na rybářství v Bohdalově,“ vysvětluje Jiří Růžička, majitel rodinného Rybářství Růžička, okolnosti návštěvy letošní držitelky ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohry ve dvou městysích okresu.

Jak uvedl dále, s herečkou se setká mezi dvanáctou a třináctou hodinou, nebude chybět prohlídka sídla provozovny včetně sádek a líhní. „A určitě si najdeme také čas na to, abychom si popovídali u kávy,“ dodal Růžička.

„Doufáme, že si Jiřina Bohdalová vyšetří ve svém časovém harmonogramu čas rovněž na návštěvu bohdalovského úřadu či na procházku městysem. Není totiž naším hostem, ale hostem Jiřího Růžičky. V každém případě bychom byli velmi rádi a zároveň jsme poctěni tím, že do Bohdalova tato zasloužilá umělkyně přijede,“ poznamenal tamní starosta Arnošt Juda.

Drobná upomínka

Při této příležitosti by chtěli „Bohdalce“ předat malou upomínku. Podle Judy by mohlo jít o drobnou pozornost poukazující na synonymní spojitost slov Bohdalov – Bohdalová. „V případě, že by se stala pravidelnou návštěvnicí Bohdalova, do budoucna bychom mohli uvažovat o tom, že by se mohla stát čestnou občankou našeho městyse,“ připustil starosta Juda.

Zároveň však podotkl, že čestné občanství v městysi minimálně za posledních deset, či dvanáct let nikomu nepředali. O jeho udělení pak musí rozhodnout tamní zastupitelé.