„Většinou to trvá tak hodinu, proto jsme připravili čaj a punč, to abychom se měli čím zahřát, aby nám bylo tepleji. Jsme rádi, že můžeme zpívat koledy s celou republikou, je to úžasná akce. Lidé jsou nadšeni, už se nás předem vždycky ptají, jestli společné zpívání zase chystáme,“ pochválila tradiční zpěv koled s Deníkem předsedkyně herálecké kulturní komise a zároveň hlavní organizátorka akce Renata Gregorová. „Má to úžasnou atmosféru, je to krásná připomínka nadcházejících svátků,“ doplnila ji další členka herálecké kulturní komise Lenka Kosková.

Do akce Česko zpívá koledy se Herálčtí zapojili už popáté. Také tentokrát obohatily malý „vánoční koncert“ školené hlasy členů místního farního sboru. „Je jich okolo dvaceti v rozmezí od pěti do šedesáti let. K nim se pak přidávají ostatní příchozí, všichni od nás dostanou zpěvníky a mohou si zazpívat s námi,“ poznamenala Renata Gregorová.

Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus pán, Tichá noc a další a další koledy rozezvučely prostranství před heráleckou základní a mateřskou školou. Ale na řadu přišly také veselejší melodie. „Vždycky to nakonec zakončíme písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí,“ potvrdila Renata Gregorová.