Přijít se v sobotu podívat na házenou do Velkého Meziříčí se také vyplatilo. Zápas domácího Sokola s lídrem tabulky ligy Zlínem měl vysokou úroveň a nakonec skončili spravedlivou remízou.

II. LIGA

NOVÉ VESELÍ – IVANČICE 28:24

Vstup do utkání a celý první poločas vyzněl lépe pro hosty z Ivančic. Díky zasunuté obraně znemožnili domácím střelbu z brankoviště a střely z devíti metrů končili buď na tyčích nebo v rukou hostujícího brankáře. Velmi rychle se tak Ivančice ujali vedení 1:5. Domácí zaznamenali první branku až v 7. minutě. Výkon házenkářů z Nového Veselí nebyl přesvědčivý ani v obranné hře. Fyzicky lépe disponovaný soupeř se lehce prosazoval ve hře jeden na jednoho a efektivně využíval každou střeleckou pozici. Naopak domácí se ve střelbě trápili a neproměnili i několik vyložených šancí z brankoviště. Poločasový výsledek byl tedy 8:14.

Do druhého poločasu nastoupili domácí jako vyměnění. Zlepšili především hru v obraně, zrychlili přechod do útoků a začali lépe kombinovat. V ivančické obraně tak nacházeli mezery pro efektivní koncovku. V 6. minutě již tedy bylo srovnáno na 14:14. Hosté však zbraně nesložili a opět se ujali vedení, tentokrát v poměru 17:20. Novoveseslká stíhací jízda však pokračovala dál. Za stavu 20:20 neproměnili Ivančice vyloženou šanci a domácí dalšími čtyřmi brankami otočili skóre na 24:20.

Krásná házenkářská bitva měla dramatickou koncovku. Ivančice dvě minuty před koncem snížili na 26:24, ale závěr si Novoveselští pohlídali a zvítězili 28:24.

„Nastoupili jsme do utkání s pocitem, že to půjde samo. A ono to nešlo. Najednou jsme prohrávali 0:3, začali jsme být nervózní a to se projevovalo ve všech herních činnostech. Družstvo ukázalo ve druhé půli obrovskou vnitřní sílu a od první minuty hrálo úplně jinou házenou. Chtěl bych každému hráči osobně poděkovat. Byl to pro nás nesmírně důležitý zápas. Nejen kvůli výsledku, ale hlavně kvůli morální síle,“ pochválil hráče trenér Nového Veselí Václav Ťupa.

Branky N. Veselí: Petr Najman 2, Strejček 8, M. Hajčman 5, Smrčka 1, K. Hajčman 3, Prokeš 2, Bělík 3, Hron 4. Poločas: 8:14.

V. MEZIŘÍČÍ – ZLÍN 28:28

Domácí začali výborně a přesnou střelbou spojek v úvodní pětiminutovce vyhnali z branky hostujícího gólmana. Náhradní brankář Zlína si vedl o poznání lépe a střelecké pokusy domácích hráčů dobře četl. Zlínu se tak podařilo otočit skóre ve svůj prospěch. Dalším důležitým momentem prvního poločasu bylo vyloučení levá zlínské spojky. Od té chvíle měli domácí opět navrch a po první půli odcházeli do šaten s dvoubrankovým náskokem.

V druhé půlce si Velkomeziříčští udržovali dvoubrankový náskok až do 41. minuty. Domácí družstvo střelecky táhlo trio Matušík, Chlubna a Martin Kříbala. Zlín však vytáhl obranu a začal osobně bránit Matušíka s Chlubnou. Domácí si s touto obranou dlouho nevěděli rady a Zlínským se šňůrou čtyř branek podařilo otočit skóre.

Domácím byl navíc přísně vyloučen Večeřa a v brance se nepříjemně zranil David Stoklasa, který musel opustil halu na nosítkách. Do branky místo něj nastoupil Petr Kubát a i díky jeho výkonu se za bouřlivé podpory zhruba stovky diváků podařilo Velkému Meziříčí vývoj zápasu zvrátit. Domácí dokázali soupeři oplatit čtyřbrankovou šňůru. V závěrečných minutách však dokázal Zlín srovnat ze sedmimetrového hodu.

Pohledné utkáni s dramatickou koncovkou tedy skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Branky V. Meziříčí: Matušík 8, Chlubna 6, M. Kříbala 5, Večeřa 4, Konečný 2, Necid 1, Kaštan 1, Pavel Kříbala 1. Poločas: 14:12.