Třináct jeho stran obsahuje čtyři společné a osm fotografií jednotlivých hasiček. „Prodalo se kolem pěti set kusů našeho kalendáře," řekla Jiřina Havelková, členka ronovského ženského družstva sboru dobrovolných hasičů (SDH) a také „srpnová" dívka v nástěnném kalendáři.

„Byl to spontánní nápad, vyfotit se takto do kalendáře. Že si necháme nějaký udělat, jen tak, pro sebe, abychom měly něco hezkého na památku, o tom jsme uvažovaly už předtím," uvedla Jiřina Havelková, členka ronovského ženského družstva sboru. „Potom nás napadlo, že bychom ho v této podobě mohly zkusit prodat, a kdyby byl zájem, vydělat tak něco na hasičské vybavení," dodala Havelková. Zároveň to pro ně byla výzva.

Nové hadice odvážné dívky podle svých slov užijí svému koníčku se věnují poctivě a s nadšením. Na jaře a v létě jsou prakticky každou neděli na závodech. „Je to krásný sport, velmi nás to baví. Trénujeme šest let," řekla Havelková.

Osmičlenné družstvo žen SDH Ořechov-Ronov vzniklo a začalo závodit v roce 2006. Nějakou dobu trvalo, než získalo žádoucí počet členek. Některé z nich teprve musely „dorůst" do ženského věku. Ženy trochu „popostrčili" rovněž jejich mužští kolegové, když komentovali závody, že „hasičky z vedlejší vesnice jsou v soutěži vždycky první z jedněch". „Tak jsme si řekly, že bychom jim mohly vybudovat konkurenci," popsala s úsměvem Jiřina Havelková.