„Plaketu obdrží hasičské družstvo mužů z Počátek na Pelhřimovsku, které úspěšně hájilo kraj Vysočina na Mistrovství republiky hasičů v Prostějově,“ prozradil Jan Slámečka, člen Výkonného výboru Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Ocenění za jednotlivce převezmou mistr republiky v běhu na sto metrů překážek v hasičském sportu a člen výše zmiňovaného Sboru dobrovolných hasičů Počátky Janko Lukáš a dále Miroslava Ježková z Třebíčska. „Slečna Ježková je naší reprezentantkou v hasičském sportu, a to v kategorii dorostu a žen. Úspěch slavila i na mistrovství republiky,“ řekl Deníku Ludvík Svoboda, provozní Okresního sdružení hasičů v Třebíči.

Shromáždění představitelů Okresních sdružení hasičů kraje Vysočina se uskuteční v úterý 21. dubna ve Žďáře ve stanici HZS. „Na pracovní poradě se sejde nejvyšší rozhodovací orgán hasičů kraje Vysočina,“ uvedl Jan Slámečka.

Celkem se shromáždění zúčastní dvaačtyřicet přestavitelů výboru. Na schůzi budou mimo jiné předneseny zprávy o činnosti sdružení za rok 2008, dále informace Krajské kontrolní a revizní rady a bude projednáván rozpočet na letošní rok 2009.

Zlata Ptáčková