Podle velitele Sboru dobrovolných hasičů Bohdalov Jiřího Klimeše mladšího bylo první místo v této soutěži pro všechny bohdalovské hasiče příjemným překvapením. „Příliš jsme to nečekali. Zlatého erbu jsme se zúčastnili už po několikáté a konkurence byla vždycky veliká. O to víc nás prvenství těší,“ uvedl Klimeš.

SDH Bohdalov za své vítězství dostane kromě věcných darů také pětitisícový dar od sponzorů. „Chystáme se koupit nové hadice, takže tahle částka nám určitě pomůže,“ dodal velitel sboru.

Webové stránky www.hasici-bohdalov.cz jsou velice často aktualizované, zaznamenávají nejen nejrůznější kulturní a společenské akce, které hasiči pořádají, ale hlavně výjezdy. Čtenář tak může vidět, že být dobrovolným hasičem je opravdu záslužná činnost. Velice pečlivě je na webu zpracovaná i historie sboru, jehož počátky spadají až do roku 1873. Jeho založení předcházel ničivý požár o rok dříve, kdy popelem lehlo dvaaosmdesát bohdalovských domů včetně kostela, školy, fary a obecní radnice.

Soutěž o nejlepších webové prezentace dobrovolných hasičů není ve Zlatém erbu obvyklá. „Kategorie weby dobrovolných hasičských sborů je v rámci krajských kol ojedinělá. Vysočina je vlastně jediná, která tuto speciální kategorii vypisuje. K jejímu vyhodnocení se porota vrátila po roční přestávce,“ potvrdila krajská mluvčí Jitka Svatošová.