Někteří se předem omluvili, jako například nový republikový šéf dobrovolných hasičů Jan Slámečka. „Určitě by rád přijel, ale má teď spoustu povinností, takže opravdu nemůže být všude,“ omluvil Jana Slámečku starosta okrsku Nové Město na Moravě Jiří Jurman.

Hasiči si společně připomněli pořádané akce, jako jsou například dětské dny, karnevaly či setkání harmonikářů. „Jsem rád, že v Rokytně dobrovolní hasiči fungují, jsou také jediní nositeli kultury v obci,“ poznamenal předseda rokytenského osadního výboru Jiří Plocek.

Ovšem nejen kulturou žijí rokytenští hasiči. Pravidelně se zúčastňují také soutěží. V okrskovém hasičském klání je zastupuje jak družstvo žen, tak i mužů. A už tradičně nevynechají ani další z hasičských soutěží – Vlachovickou savici, což je klání dospělých hasičů s dnes již historickými stroji PS 8.

Právě v této soutěži sbírají Rokytenští pravidelně zlaté medaile, ovšem letošní rok se jim tolik nedařilo. „Tentokrát vyslalo Rokytno dvě družstva, která skončila na třetím a pátém místě. Zlobil je stroj, který měli vypůjčený od hasičů ze Studnic. Doufám, že stříkačku Studničtí do příštího roku opraví,“ adresoval Jiří Jurman s úsměvem výtku veliteli Sboru dobrovolných hasičů Studnice, který byl také mezi pozvanými hosty. „Slibuji, že ji dáme do pořádku,“ reagoval studnický velitel Vlastimil Tatíček.

V Rokytně došlo také na předávání medailí, hned několik členů si pak domů odnášelo ocenění své práce. A ti ostatní? Ti si zase mohli pochutnat na výborném guláši a dalším občerstvení, pobavit se a užít si příjemné chvíle.