Vůz, který byl vyroben roku 1922, mají hasiči z Krásněvsi v majetku od roku 1933. Jedná se o jeden z mála takových strojů, které se v republice nacházejí. „Původně to byl menší náklaďáček, který naši předchůdci koupili v roce 1933 od brněnských Lidových novin a nechali jej ve Velkém Meziříčí u Rausů předělat na hasičské auto. Od té doby tady bylo a běžně se využívalo jako zásahové vozidlo, a to až do roku 1950,“ popsal stručně historii automobilu Josef Kadlec, velitel Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Krásněves.

Dlouhá léta pak vůz zahálel, než bylo v roce 2002 přistoupeno k jeho první opravě. Byla provedena ale jenom taková opatření, která zajistila, aby auto alespoň fungovalo. „V roce 2006 bylo nutné opravit elektriku ve voze, při jeho rozebírání jsme ale zjišťovali pořád další a další věci, které by bylo potřeba dát do pořádku. Takže jsme se nakonec rozhodli pro kompletní renovaci,“ podotkl Josef Kadlec. První krok tedy učinili dobrovolní hasiči v listopadu 2006 a od té doby už je čekaly dlouhé hodiny práce, shánění potřebných součástek a v neposlední řadě také peněz, které byly na obnovu auta potřeba. Podle odhadů velitele sboru náklady na renovaci přesahují dvě stě tisíc korun.

„Většina peněz šla od nás – hasičů. Ale přispěli nám také sponzoři, kterým jsme za to velice vděční,“ nechal se slyšet Josef Kadlec. Nejintenzivněji se podle něj práci na úpravách hasičského auta věnovalo zhruba pět členů sboru. Sami hasiči udělali na autě devadesát procent všech prací, jenom věci jako je čalounění nebo lak vzal do rukou odborník. Zrenovovaný hasičský vůz, který je plně funkční, představil sbor obyvatelům vesnice letos 30. dubna při stavění májky.

Nějaké pravidelné výjezdy s ním ale hasiči neplánují. „V červnu se ale pravděpodobně vypravíme do Velkého Meziříčí. Tamní dobrovolní hasiči mají výročí založení sboru, tak nás požádali, abychom přijeli,“ popsal Kadlec. O tom, že by jeli přímo opraveným autem, ale neuvažují – stroj je velmi žíznivý a bude proto lepší jej tam přepravit.