O změně již Česká televize začala informovat. Signály analogových vysílačů i závislých převaděčů ČT2, jež budou nově vypnuty, jsou na obrazovce označené. „Lze je poznat podle piktogramu – grafického symbolu v podobě čtyř čtverečků v pravém spodním rohu obrazovky. Vedle něj bude od tohoto týdne průběžně vkládána také textová lišta s bližšími informacemi o vypnutí,“ uvedl Štěpán Janda z tiskového útvaru České televize.

Po vypnutí analogového vysílání kanálu ČT2 z vysílače na Harusově kopci má následovat ČT1, a to v červnu 2011. V listopadu 2011 přijde na řadu Prima.

V regionu se zvyšuje nabídka pořadů, jež lze sledovat v digitální podobě. V říjnu byly spuštěny digitální opakovače České televize a dokrývač Českých radiokomunikací na vysílači Fajtův vrch. Ty umožňují sledovat pořady České televize, Novy, Primy či TV Barrandov.

Lepší signál

Podle ředitele pro obchod a marketing Českých radiokomunikací Kamila Levinského bylo Velkomeziříčsko jedním z míst nacházejících se v kopcovitých oblastech, a proto se tam dříve mohly vyskytovat komplikace s příjmem digitálního vysílání. „Z tohoto důvodu jsme se rozhodli na základě požadavků zákazníků pro spuštění zmiňovaných dokrývačů,“ uvedl Levinský.

Lidé přijímající signál z Harusova kopce budou moci pořady ČT a Novy, Primy či TV Barrandov digitálně sledovat od konce listopadu.