„Budova gynekologie už nevyhovuje současným požadavkům na poskytování nemocniční péče, a to jak z hlediska dispozičního, tak i technickým stavem obvodového pláště, systémem zásobování nebo stavem rozvodů,“ vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Budova byla vystavěna v sedmdesátých letech minulého století. Od uvedení do provozu se jí žádný větší rekonstrukce nedotkla. „Tento pavilon patří mezi nejstarší části nemocnice. Rozsah stavby se předpokládá na 217 milionů bez DPH. Pokud všechno půjde tak jak má, pak bychom mohli pavilon začít v jednotlivých etapách rekonstruovat v roce 2023,“ informoval druhý náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

„Došlo by k nástavbě jednoho patra a postupně bychom postupovali v rekonstrukci jednotlivých pater. Všechno se bude provádět za provozu. Tím ukončíme celou velkou rekonstrukci novoměstské nemocnice,“ pokračoval Novotný.

Po modernizaci bude pavilon disponovat osmadvaceti lůžky na gynekologickém oddělní, šestnácti lůžky na porodním oddělení a čtyřmi lůžky na novorozeneckém úseku. Ve druhém patře budou umístěny čtyři porodní boxy a přidružený operační sál. Další operační sál a také zákrokový sál bude pátém nadzemním podlaží. Dvě gynekologické ambulance s přípravnou zůstanou v přízemí.