Novým ředitelem územního odboru Havlíčkův Brod je Petr Gruber, který dříve zastával pozici vedoucího odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál. „Dvaapadesátiletý plukovník Petr Gruber nastoupil k Policii České republiky 1. března 1989 a působil na různých pozicích na úseku služby kriminální policie a vyšetřování i na úseku pořádkové policie. Naposledy zastával funkci vedoucího oboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál,“ uvedla Dana Čírtková s tím, že na místo jeho zástupce nastoupil David Hospodka, který dosud pracoval na pozici vedoucího dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod.

Ilustrační foto
Hadí muž je znovu za mřížemi. Před lety utekl přímo z policejní cely v Jihlavě

Šéfem třebíčských policistů je od 1. prosince Aleš Indra. Ten dosud působil jako ředitel územního odboru Jihlava. „Osmačtyřicetiletý plukovník Aleš Indra pracuje u Policie České republiky od 1. prosince 1993 a za dobu své policejní kariéry získal zkušenosti na různých pozicích na úseku pořádkové policie, kde působil také jako vedoucí odboru služby pořádkové policie. Má proto bohaté zkušenosti s řízením nejrůznějších bezpečnostních opatření,“ představila Aleše Indru mluvčí Čírtková. Jeho zástupcem byl zvolený Jiří Lysák, který dosud vedl obvodního oddělení Jihlava.

V Jihlavě přesunou na pozici ředitele jeho současného zástupce Martina Kratochvíla. „Třiačtyřicetiletý plukovník Martin Kratochvíl nastoupil do služebního poměru k Policii České republiky 1. prosince 1997 a působil na různých pozicích na organizačních článcích na úseku pořádkové policie,“ informovala Dana Čírtková. O jeho zástup se bude starat Radomír Němec, který dosud vedl odbor obecné kriminality a vyšetřování.

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
Hejtman: Lidé na Vysočině se chtějí testovat, chybí více laboratoří i laborantů

I ve Žďáře nad Sázavou ke konci listopadu ukončil služební poměr ředitel územního odboru. Od 1. prosince bude tuto pozici zastávat Miroslav Buchta. „Dosud působil na pozici zástupce vedoucího odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina. Osmačtyřicetiletý plukovník Miroslav Buchta působí u Policie České republiky od 13. prosince 1993 a za dobu své dosavadní kariéry pracoval na různých pozicích zejména na úseku služby kriminální policie a vyšetřování,“ komentovala Čírtková.

Policisté odcházejí i z odborů krajského policejního ředitelství. „Ke změně ve vedení tak dochází od 1. prosince na odboru hospodářské kriminality, kde byl na pozici vedoucího ustanoven David Musílek, který dosud působil na pozici zástupce vedoucího tohoto odboru. Změna se dotýká také pozice vedoucího pořádkové policie, kde se vedení od prosince ujme nový vedoucí Radek Vochyán,“ přiblížila další personální změny policejní mluvčí s tím, že Radek Vochyán dosud působil na pozici vrchního komisaře.