„Na první prosincový víkend je naplánován výdej dárků objednaných v rámci virtuálního vánočního trhu. Všechny tři dny se mohou lidé těšit také na vůni vánočního likéru, punče nebo svařáku,“ oznámila Martina Sedláková, marketingová manažerka žďárského zámku.

Návštěvníky tam bude čekat teplé i studené vánoční občerstvení. „Podle nařízení vlády si na těchto oblíbených dobrotách nemohou pochutnat přímo v prostoru trhu, ale prodejci jim je rádi připraví s sebou. Příchozí se mohou potěšit také nákupem tradičních vánočních ozdob z Horního Bradla, vánočních formiček nebo jmelí. Nákupem perníčků zase podpoří žďárský Senior point,“ připomenula Sedláková.

Tradiční vánoční trh plánují na zámku na 19. až 20. prosince. „Nechtěli jsme naše návštěvníky připravit o vánoční atmosféru a zážitek z předvánočního nakupování na venkovních trzích, které k českým Vánocům prostě patří,“ vysvětlila koordinátorka trhu Eva Kulková.

„I když prodejců nemůže být zdaleka tolik jako v předchozích letech a čekají nás určitá omezení, věříme, že i tak naše návštěvníky potěšíme a příjemně naladíme na Vánoce,“ dodala.