V Novém Městě je každý rok něčím tématický. „Řekli jsme si, že každý rok by mohl mít nějaké téma. Jeden rok by mohl patřit lyžařům, další třeba umělcům. A že lidé by mohli chodit po městě a viděli by zajímavá místa, která se k tématu vážou,“ řekl Slonek.

Vybudování lyžařské stezky podpořil nadační fond Nového Města na Moravě. „Stezka začíná naproti městskému úřadu a vede směrem na Harusův kopec a Vysočina arénu a vrací se kolem skautské chaty Mercedes do města přes katolický hřbitov, školu, sportovní stadion, nádraží a končí v oboře za městskými lázněmi,“ popsala trasu Hradilová.

Ilustrační foto
Na Vysočinu míří noví zubaři, přibývá jich ve Velkém Meziříčí

Po trase jsou na cedulích QR kódy s mapkou nebo je možnost vyzvednout si tištěnou mapu v informačním centru. První cedule je naproti městskému úřadu na náměstí.

Zdroj: Deník/Radka Sáblíková

Slavnostní otevření stezky se konalo u prvního výchozího bodu trasy naproti městskému úřadu. Součástí jejího otevření byla také vernisáž výstavy s názvem Letím! Můstky a skoky na lyžích na Novoměstsku. „Je věnovaná skokanským můstkům v našem městě a skokanům na lyžích napříč historií,“ informoval starosta Nového Města Michal Šmarda.

Na slavnostním otevření nechybělo představení Lyžařský závod, které předvedli žáci místní umělecké školy.