Cílem soutěžního klání bylo větší zapojení veřejnosti do městských aktivit. „Myslím, že se nám to podařilo a věřím, že budeme s energetiky spolupracovat i nadále a vzniknou další originální díla, která oživí veřejný prostor v našem městě,“ nechal se slyšet bystřický starosta Karel Pačiska.

Samotné malování trafostanic se uskutečnilo na přelomu července a srpna. Zamotaná elektřina patnáctileté autorky Amálie Dudové ztvárňuje světlo zářivek, které se v její představě prolíná a zamotává.

„O čtyři roky mladší Alžbětka Špačková si zase ve své fantazii představila takové okaté mimozemšťany, kteří vylézají ze zásuvek a derou se nám do počítačů a televizorů a tak trochu nás špehují. Pro sebe si je nazvala slízinky,“ vysvětlila Herodesová.

„Dnes zdobí originální malby již osmdesát trafostanic a zpříjemňují veřejné prostranství měst a obcí, a to od Českých Budějovic, přes Pelhřimov, Humpolec, Jihlavu, Náměšť nad Oslavou, Žďár nad Sázavou, Blansko, Břeclav, Nové Město na Moravě, Bystřici nad Pernštejnem až po Uherský Brod. Jenom v Brně jich najdeme na dvě desítky,“ doplnila mluvčí E.ONu.