Pořadatelé turnaje chtějí výtěžkem z akce podpořit Janovu finančně náročnou léčbu. Díky veřejné podpoře by si rodina mohla dovolit například koupi speciálních zdravotních a rehabilitačních pomůcek, anebo svému synovi zajistit delší pobyt v lázních.

„Honzíkovi dělá pobyt v lázních dobře, ale má jej pojišťovnou hrazen pouze na krátkou dobu. Proto bychom mu prostřednictvím charitativního turnaje chtěli mimo jiné pomoci s prodloužením lázeňského pobytu," konstatoval hlavní organizátor akce Roman Bárta. Dodal, že z pomůcek, které mladík potřebuje, by se hodil například nový, lépe polohovatelný vozík. Rodina by také z věnovaných peněz snadněji pořídila drobnější zdravotní materiál, léky nebo speciální výživu.

Zdravotní stav sedmnáctiletého mladíka vyžaduje od jeho rodičů úplnou asistenci a dohled. „Kvůli špatnému příjem potravy mu byla zavedena sonda do žaludku," řekl Janův tatínek. Podle jeho slov Honza dobře komunikuje očima, dává najevo svoji spokojenost úsměvem a naopak se dokáže zklidnit slovem nebo pohlazením. Mezi jeho oblíbené činnosti patří poslouchání hudby, prohlížení obrázků aut či zvířat a rád rovněž lehává na žíněnce nebo na matraci.

Charitativní turnaj na trávníku SK Bystřice nad Pernštejnem bude otevřen široké veřejnosti. Pro děti organizátoři zajistí bohatý doprovodný program v podobě soutěží, tvořivých dílen a také oblíbeného skákacího hradu či trampolíny.

Program turnaje, který se uskuteční v neděli 21. června od 9 hodin, bude teprve upřesněn. Pořadatelé do doby jeho konání uvítají zájem případných sponzorů, kteří by byli ochotni akci podpořit finančními nebo věcnými dary. Organizátory je možné kontaktovat na e-mailové adrese Josefsoukop@seznam.cz či na telefonním čísle 605 258 059.

Na podporu rodiny handicapovaného Jana bylo zřízeno také transparentní konto číslo: 115-153560287/0100.