Představitelé Sattu chtěli dříve, než o výběrovém řízení rozhodnou, probrat záležitost s vedením města. „Chtěli jsme zjistit, z jakých konkrétních důvodů doporučují nové výběrové řízení. Radní nám své důvody sdělili a nejasnosti jsme si vysvětlili," sdělil Michal Šmarda, místopředseda představenstva Sattu.

Město Žďár nad Sázavou drží v Sattu většinový podíl akcií. Žďárští radní chtěli řízení zrušit kvůli úniku informací v jeho průběhu a zpolitizování.

„Když to hodně zjednoduším, hlavním argumentem radních bylo vypsání konkurzu v nevhodném období, krátce před komunálními volbami. S tím souvisel poměrně nízký počet uchazečů, kteří se do něj přihlásili," dodal Michal Šmarda.

Starosta Nového Města na Moravě rovněž potvrdil, že nové výběrové řízení na ředitele společnosti Satt vypíše její představenstvo 5. ledna 2015.

Radní rozhodnutí představenstva Sattu vítají. „Věřím, že nové řízení bude transparentní," řekl žďárský starosta Zdeněk Navrátil.

Do konkurzu na ředitele Sattu se přihlásilo šest kandidátů. Výběrové řízení vedla nezávislá profesionální agentura. V nejužším výběru zůstali dle zjištění Žďárského deníku dva uchazeči, Stanislav Večeřa a Jaromír Brychta.

Radní zrušené řízení označili za zpolitizované. Těsně před volbami do zastupitelstev se objevily ve schránkách žďárských domácností letáky, co předjímaly výsledek konkurzu. Podle nich byl údajně post ředitele už připravený pro Jaromíra Brychtu, bývalého místostarostu Žďáru.

Ten se i v nově vyhlášeném výběru bude o místo ředitele Sattu ucházet. „Samozřejmě, že se znovu do konkurzu přihlásím. Musím do toho jít, a budu o místo ředitele Sattu znovu bojovat, jinak by můj přístup byl nezodpovědný," sdělil Brychta. „Tu práci dokonale znám, pro město i pro Satt pracuji už dvacet let. Za tu dobu tady znám lidi, jsem schopen s nimi jednat, podařilo se mi třeba uskutečnit napojení mnoha nových subjektů na horkovod. Nemám důvod neucházet se o práci, kterou umím," řekl Brychta. Funkci místostarosty Žďáru vykonával poslední čtyři roky, předtím byl šestnáct let starostou.