„První šestici finalistek vybrala porota, ve které zasedla například i módní návrhářka Soňa Horáčková-Hejralová nebo choreografka soutěže Eva Ambrožová,“ informoval jeden z organizátorů soutěže Pavel Hájek.

Dívky při výběrovém castingu absolvovaly celkem tři soutěžní disciplíny. První z nich bylo představení se divákům a krátký rozhovor s moderátorem, potom následovala ukázka volné disciplíny a do třetice si děvčata vyzkoušela promenádu v plavkách. „Druhá finálová šestice dívek vzejde z druhého castingu, který se uskuteční v sobotu v Jihlavě,“ dodal Pavel Hájek.

Všech dvanáct krásných slečen pak bude zápolit o korunku při finálovém večeru soutěže, který je naplánován na 17. dubna, a jako tradičně se odehraje ve žďárském Domě kultury.

Letošní 16. ročník soutěže Miss Vysočiny je narozdíl od předchozích ročníků místo Domu dětí a mládeže ve Žďáře nad Sázavou organizován společností Miss Vysočiny. Loňská soutěž tedy nebyla poslední a její vítězka Jana Zemanová z Batelova se „doživotní“ Miss Vysočiny nestane. „Chtěli jsme, aby tato tradiční soutěž na Vysočině nezanikla,“ prohlásil Pavel Hájek.

Klání, ze kterého vzešly i vítězky celostátních soutěží krásy a uplatnily se v modelingu v Česku i v zahraničí, si během let získalo řadu příznivců. Stejně jako v minulém roce je soutěž krásy otevřená i pro zájemkyně z jiných koutů Česka. I kdyby se nositelkou korunky stala dívka z jiného kraje, bude rovněž vyhlášena i nejkrásnější slečna z Vysočiny.