„Natáčeli jsme tam jeden díl pořadu nazvaného Za našima humny. Za našima proto, že je to podle písničky, která je znělkou celého pořadu," vysvětlil z pohledu spisovné češtiny nesprávný název filmového snímku režisér Petr Ryšavý.

Filmování ve Studnicích bylo rozděleno do dvou částí. První se uskutečnila v tamní turistické chatě, konkrétně v kuchyni. Krásná příroda Vysočiny zase poskytla půvabné kulisy pro natáčení s dechovou hudbou Vysočanka a folklorním souborem Pramínek. „V každém díle chceme představit jedno zajímavé místo s živou lidovou kulturou. Vystoupí v něm dvě místní lidová tělesa v exteriérech daného místa, uvedeme příklady domácí lidové tradice – řemesla, recepty tradiční kuchyně nebo místní zvyky. Seznámíme diváky se zajímavými rodáky, kteří tradici udržují při životě a kteří pečují o paměť místa nebo s tvůrčími a vynalézavými osobnostmi," informovala dramaturgyně pořadu Jaroslava Pešková.

Natáčení ve Studnicích se kromě moderátorky a hlavních aktérů účastnili také místní obyvatelé, kteří se na krátkou dobu stali filmovými komparsisty. Jednou se jim sice podařilo pokazit záběr tím, že se jeden z komparsistů podíval přímo do kamery, jinak si ale vedli jako skuteční herci.

Tvůrci televizního pořadu se usídlili v kuchyni Turistické chaty Studnice, to aby své diváky prostřednictvím kamer a televize naučili vařit místní specialitu – drštičku nebo také jabkovec. „Hledali místo, kde se vaří tradiční jídla podle starých receptů a o to se snažíme. Trochu nás překvapilo, že si vybrali právě nás, protože podobných provozoven je v okolí více," nechal se slyšet vedoucí Turistické chaty Studnice Petr Hladík.

Drštička je podle jeho slov v podstatě takový bramborák na plechu. „Nedělá se pouze ze syrových brambor, ale také z vařených," podotkl Petr Hladík.

Mistru kuchaři pomáhala s vařením i moderátorka pořadu Monika Brindzáková. „Byla šikovná, hned na první pohled se poznalo, že ráda vaří, a že do kuchyně nemá daleko," pochválil moderátorku Petr Hladík.

Drštičku, která vznikla díky spolupráci mistra kuchaře a moderátorky, nakonec ochutnal celý štáb. „Bylo to opravdu skvělé. Hned jsme věděli, co budeme doma vařit," netajil se obdivem k místní specialitě Petr Ryšavý.

Filmaři se ale nesoustředili pouze na Studnice. Natáčení probíhalo i na dalších místech Novoměstska a také v jedné lokalitě na Bystřicku. „Chtěl jsem jeden díl natočit na Vysočině. Tuto část trochu znám z různých výletů. Podařilo se mi najít zajímavé lidi, kteří tam žijí, něco umí nebo udržují nějakou tradici. Byli jsme v Kuklíku, kde jsme točili s drátenicí Věrou Studenou, ve Třech Studních, kam jezdila geniální dirigentka a hudební skladatelka Vítězslava Kaprálová a v Janovičkách, kde nám Jan Mičín předvedl práci s koňmi v lese," popsal Petr Ryšavý.

Moderátorka pořadu si na Vysočině vyzkoušela hned několik zaměstnání. Vařila ve Studnicích, drátovala v Kuklíku a dokonce spolu s Janem Mičínem si otestovala dřinu při stahování dřeva s koňmi v lese. „Na drátování by asi člověk potřeboval víc času, aby se do toho dostal, ale základní tahy nebyly tak složité. Je to takový relax, kdy člověk úplně vypne a soustředí se jen na práci. Paní Věra dokázala z drátků vytvořit neuvěřitelné věci. No a v lese s panem Mičínem to bylo taky zajímavé. Pro mě je nepředstavitelné, že se někdo živí tím, že je kočím v lese," sdělila své zážitky Brindzáková.

Moderátorka přiznala i obavy z tažných zvířat, s nimiž Jan Mičín denně pracuje. „Byli hodní, dokonce jsem si je zkoušela hřebelcovat, ale respekt jsem z nich měla," usmála se Monika Brindzáková.

Natáčení na Vysočině je u konce. Televizní štáb ale ještě úplně hotovo nemá. „Máme dokončených devět dílů a ještě nás čeká jeden speciální, vánoční. Ten bude trochu výjimečný, budeme se v něm nejvíce věnovat jídlu a vánočním ozdobám z různých regionů," prozradil Petr Ryšavý.

Celý cyklus se bude vysílat na programu ČT2 v první polovině roku 2016.

Recept na drštičku

Nastrouhat 1 kg vařených a 1 kg syrových brambor. Vše smíchat dohromady, ochutit lisovaným česnekem, solí, majoránkou, pepřem a novým kořením. Přidat vejce a trošku krupice, aby se hmota pěkně spojila. Důkladně promíchat. Na drobné kousky nakrájet škvarky (lze použít také mleté nebo uzené maso). Na pekáč vymaštěný sádlem položit polovinu těsta, posypat škvarky, na to dát druhou polovinu bramborové hmoty a nahoru na ozdobu vložit ještě pár škvarků. V troubě pak přibližně 45 minut péct na 180 stupňů. Upečenou drštičku nechat malinko vychladnout, nakrájet na kousky a podávat nejlépe se zeleninovým salátem.