„Stále se nás schází přes osmdesát, spíše máme problém sehnat prostory pro takový počet lidí,“ vysvětlil Pelikán.

I letošní rok bude co do činnsti klubu rušný. „Dnes v 17 hodin bude zahájena výstava malíře Antonína Odehnala, který je i autorem jedenácti poštovních známek. Na dvaceti plochách v prostorách výstavní síně Staré radnice bude rozmístěna tvorba posledních let, většinou s motivem krajiny. Výstava potrvá do 18. října,“ popsal předseda Pelikán.

Čtyřicet let CHKO

V příštím roce se bude slavit čtyřicáté výročí založení Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. „Byli jsme osloveni, aby se při této příležitosti vydala známka,“ popsal Emil Pelikán. Výběr jejího motivu ještě není dokončen, ve hře je mimo jiné Devět skal či jiné skalní útvary. „Známka to bude klasická desetikorunová, zájemci si ji od června příštího roku budou moci koupit na poště,“ uvedl předseda žďárského klubu filatelistů.

Na jaro příštího roku se pak ve Žďáře chystá výstava akademického malíře Karla Zemana, který je autorem plakety Zelené hory.

Žďárský klub filatelistů sdružuje členy širokého věkového spektra. Nejmladšímu, který doprovází svého dědečka, je dvanáct let. „Já sám známky sbírám téměř čtyřicet let. Mrzí mě, že dnes už mladí přece jen o tuto netradiční disciplínu ztrácejí zájem, dřív jsme měli i klub mladých filatelistů,“ posteskl si předseda Emil Pelikán.

Lucie Janebová