Nejprve sehraje Divadelní spolek MIMos představení Kouzelný kurf, po něm se představí Komedianti na káře v Palečkovi. „Těším se snad na všechna vystoupení, ale určitě si nenechám ujít muzikál Ať žijí duchové v podání Divadla Beze Jména a večer potom Karel Gott revival Morava. Shodou okolností byl před časem jeden z místních na svatbě v Praze, kde skupina hrála. Říkal, že se mu moc líbila," pověděl starosta Víru a zároveň moderátor akce Ladislav Stalmach.
S úderem sobotního poledne vypukne druhá část festivalu. Nejen děti se opět mohou těšit na loutkáře, ale také na Rytíře Země Zubra. „Oproti původnímu programu došlo ke změně, ochotníci z Ořechova zrušili z rodinných důvodů účast. Místo Dlouhého, Širokého a Krátkozrakého uvedeme ochotníky z Bobrové a jejich Pavučinu. Škoda, na Cimrmany jsem se těšil, ale Agatha Christie je také velice dobré téma," vyjádřil se Ladislav Stalmach.
V 18 hodin zájemci uvidí v akci „domácí" herce – Vířina z Víru předvede Světáky. Festival zakončí po 20. hodině recitál Pavlíny Jíšové a jejích přátel.