„V první výzvě jsme se žádostí o dotace na Farčata zůstali těsně pod čarou. Jako první projekt v řadě. Z tohoto titulu doufáme, že bychom mohli být ve druhé výzvě úspěšní. Druhé kolo bude už v září a do té doby ještě žádost dopilujeme,“ uvedla místostarostka Dagmar Zvěřinová.

Ať už dotace z Evropy přijdou nebo ne, v každém případě se na Farských humnech začne brzy něco dít. A určitě k lepšímu. Žďár už letos uvolnil na úpravy dva miliony korun.

Ty pocházejí z loňského zisku z provozu výherních hracích přístrojů. Dva miliony ale stačí jenom na povrchové úpravy lokality připomínající měsíční krajinu. „V rozpočtu příštího roku musíme počítat s vyšší částkou. Alespoň od třech do pěti milionů korun. Přes zimu musíme celou akci připravit včetně výběru dodavatele, abychom na jaře mohli začít,“ doplnila Zvěřinová.

Vícegenerační park už podle svého názvu značí, že by měla lokalita obsahovat odpočinková místa pro starší občany, ale současně i dětské hrací plochy. Právě s těmi ale město počítá až v další etapě výstavby. Parkem, v každém případě bezbariérovým, bude procházet část cyklostezky. Je tam totiž počítáno i s příjezdem majitelů podniků a zahrádek v sousedství parku.

Ivan Lidmila