Svatodušní sbírka, která probíhá ve všech sborech Českobratrské církve evangelické, je pokaždé určená na konkrétní projekt. Tentokrát právě pro novoměstský Domov Pomněnka. „Náš sbor poskytne jeden milion korun na podporu této sbírky. Chceme tímto motivovat i další dárce k tomu, abychom společně získali alespoň dva miliony korun. Ke každé koruně, kterou se v rámci letošní Svatodušní sbírky podaří vybrat, přidáme korunu od nás,“ vysvětluje princip sbírky kurátor novoměstského sboru Petr Hladík.

Vizualizace Domova Pomněnka
Domov Pomněnka v Novém Městě už roste. Podívejte se, jak bude vypadat

Peníze ze sbírky pak Diakonie použije na nákup vybavení do Domova Pomněnka. Konkrétně se jedná o pečovatelská lůžka, nábytek do společných prostor, vanový zvedák a další vybavení v celkové hodnotě zhruba 4,5 milionu korun.

Zdroj: Youtube

Domov Pomněnka má sloužit v Novém Městě na Moravě třicítce klientů s Alzheimerovou chorobou, a to od příštího roku. Provozovatelem Pomněnky bude Diakonie Českobratrské církve evangelické. Drobní dárci a Společenství dárců Diakonie se na financování stavby podílejí částkou jednadvacet milionů korun. Do poloviny května 2023 již tito dárci poskytli téměř deset milionů korun.