Díky mírné zimě mohly práce pokračovat téměř neustále, a proto se Novoveselští vytouženého sportoviště dočkají už v srpnu. Sportovní halu o rozměrech čtrnáct krát dvacet čtyři metrů čeká slavnostní otevření. „Právě promýšlíme varianty,“ uvedl starosta městyse Ivo Jonák.

Jednou z možností je uspořádat nějaké zajímavé utkání. Městys se zejména kvůli svým úspěšným házenkářům a volejbalistům snažil začít se stavbou sportovního areálu co nejdříve. „Halu velmi oceňuji,“ potvrdil jeden z novoveselských volejbalistů Tomáš Pohanka.

Sportovní hala - pohled zdálky

Dlouho však na multifunkční objekt nebyly peníze. Výstavba sportovního areálu si vyžádala padesát tři milionů korun. „Obdrželi jsme počáteční dotaci ve výši dvaadvace milionů,“ sdělil Jonák.

Dalších dvanáct milionů doplnila obec a o zbytek se opět postaral stát. Moderní sportoviště roste v sousedství sedmdesát let staré sokolovny vedle házenkářského hřiště na okraji Nového Veselí. Bude sloužit hlavně míčovým sportům. „Volejbalu, házené, košíkové,…“ vyjmenoval starosta.

Hala bude nabízet šatny, umývárny, posilovnu a ošetřovnu. „Zázemí tady získají i pořadatelé a veřejnost. Pro tu je určena tribuna se 180 místy a bufet,“ rozvedla Radka Večeřová z dodavatelské firmy. Zařízením navazuje hala na venkovní hřiště s umělým povrchem, a tak sportovci nepřijdou ani o trénování pod širým nebem.

Práce finišují