Zdeněk Navrátil se má oficiálně stát novým ředitelem krajské organizace destinačního managementu Vysočina Tourism do dvou měsíců. Ve funkci nahradí Oľgu Königovou, která organizaci řídila od září 2021.

Zdeněk Navrátil má propagovat Vysočinu jako atraktivní turistický region. „Máme společný zájem na pokračování v zajištění jednotné propagace turistických aktivit i podpoře udržitelného turismu,” uvedl Roman Fabeš, krajský náměstek pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.
Zelená hora ve Žďáře je třicet let v UNESCO, k výročí dostane peníze

V praxi má Navrátil zajistit další rozvoj spolupráce se stávajícími oblastními destinačními organizacemi a podnikateli působícími v oblasti cestovního ruchu, přispívat k rozložení turistů do celého území Vysočiny a posílit jejich zájem o regionu po celý rok.

Zdeněk Navrátil vystudoval obory veřejná správa na Slezské univerzitě a občanský sektor na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Má zkušenosti z médií, pracoval pro krajský odbor školství, mládeže a sportu, jedno volební období byl starostou Žďáru nad Sázavou a nyní působí jako specialista PR v soukromé společnosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Méně aut, více klidu. Obchvat zcela změní život ve Velkém Meziříčí

Zdroj: Deník/Milan Krčmář