„Skončil jsem desátý, což je zatím nejlepší umístění člověka z České republiky,“ vypráví Neubauer redaktorce Deníku Rovnost.

Ačkoliv bydlí pod Pálavou, už pět let má svou kavárnu v Brně. Cesta k ní však byla klikatější. Z rodného Nového Města na Moravě se po střední škole vydal do Londýna, kde se ještě kávou nepolíbený uchytil v jedné z tamních kaváren. „Líbilo se mi, že kladli důraz na kvalitu před kvantitou. Když jsem zákazníkovi připravil kafe špatně, řekli, ať ho vyleju a udělám nové. Díky ochutnávání jsem se naučil kávu pít,“ vzpomíná šampion.

Praxe v Anglii mu změnila život. Nakonec třikrát vyhrál neprestižnější klání jeho profese Barista roku. I když dosáhl mnohého, zájem o šálek s kvalitním nápojem u něj neopadá. Naopak. „Výběr kávy se odvíjí od počasí, jestli je léto nebo zima a také denní doby. Nedá se říci, že bych pil pouze espresso nebo mléčnou kávu. Občas si dám i filtrovanou. Tím, jak s ní pracuji, baví mě ochutnávat různé druhy,“ popisuje.

Tomáš Pipíška z Mendelovy univerzity a jeho kolegové chtějí vdechnout starým trámům nový život.
Šance pro trámy z Moulin Rouge: brněnští vědci budou recyklovat staré dřevo

Na otázku, zda vnímá rozdíly mezi kavárnami v Brně a například Praze, kroutí hlavou. „V hlavním městě je na všech místech obecně více lidí včetně turistů, takže je tam větší kupní potenciál zákazníků. Na druhé straně tam je i více podniků a větší konkurence. V Brně je to kolegiálnější. Co se týče gastronomie, město v posledních letech ušlo velký kus cesty,“ tvrdí Neubauer .

Pět let provozuje svůj podnik na Kapucínském náměstí. Lidé k němu nejčastěji chodí na espresso. „Je to trochu neobvyklé, protože v kavárnách se obecně prodává více mléčných nápojů, ale ke mně chodí primárně ochutnávat kávu. Poslední rok a půl ji připravuji z vlastně pražených zrn zkombinovaných se zrny od jiných pražíren, ať už českých nebo evropských,“ popisuje podnikatel.

Nemocnice Nové Město na Moravě.
Neurologické oddělení novoměstské nemocnice obhájilo mezinárodní zlaté ocenění

Když není v práci, vypije dva až tři šálky. Jakmile je ale v zápřahu, množství stoupá. „Třeba po pražení si dělám zpětné ochutnávky, abych zjistil, co jsem upražil a vypiji toho mnohem více,“ vysvětluje muž.

Rodák z Vysočiny ve volném čase rád sportuje a věnuje se rodině. „Mám dvě malé děti, tříletého syna a jednoroční holčičku. Ze sportů preferuji především kolektivní, u kterých se nejlépe odreaguji. Rád poslouchám vážnou i moderní hudbu. Dříve jsem i zpíval ve sboru,“ uzavírá barista.