Společnost tím chce podpořit především zájem o elektromobilitu. „Nabíjecí stanice jsou výsledkem našeho vlastního vývoje. Je logické, že je chceme ukázat přímo před sídlem naší společnosti. V budoucnu kromě nich přidáme i střechu s fotovoltaickými panely,“ přiblížil generální ředitel společnosti Jiří Kabelka.

Na místě se nachází dva typy nabíječek. Spěchající řidiči mohou využít Vector DC75, která by měla zvládnout nabití za dvacet minut. „A pokud řidič nespěchá, připojí auto k střídavé nabíječce, a klidně si může dát kávu zdarma na naší recepci. Stanice může současně nabíjet až čtyři vozy, proto se předpokládá její budoucí využití například pro obchodní domy,“ vysvětlil manažer společnosti Václav Dvořák.

Kromě nabíjení zdarma a kávy se řidičům nabízí ještě jedna věc. Pokud chtějí, mohou přispět na charitu. „Na recepci naší firmy totiž máme kasičku. Kdo bude chtít, může do ní přispět libovolný peníz pro Domácí hospic Vysočina, který se naše společnost snaží dlouhodobě podporovat,“ připojil Kabelka.

Na nabíjecích stanicích se vývojově podílela i slovenská společnost NES Nová Dubnica. Obě firmy tak společně stvořily dílo, jehož hlavním cílem má být užitnost a praktičnost. „Zákazníky jsou a budou města a obce. Díky moderním technologiím můžou třeba na sídlištích regulovat zátěž energetické sítě,“ uzavřel Horák.