Nová budova pro dětskou skupinu má vyrůst na městském pozemku na Hliništích, kde v minulosti býval cirkus. Město v projektu požádá o dotaci, která by mohla být až stoprocentní.

Vytvořením nové dětské skupiny pro až 24 dětí se mají ve městě zlepšit podmínky pro rodiny s dětmi a řešit kapacita místních mateřských škol. Uvedl to oficiální web Velkého Meziříčí. 

„Městské školky jsou maximálně naplněné a letos u zápisu očekáváme zvýšený zájem," uvedla radní Andrea Vašíčková pro velkomeziříčské stránky.

Meziříčská synagoga je jedním z center festivalového dění.
Festival filozofie: v Meziříčí se znovu sejdou špičky společenského myšlení

Architektonická studie nové budovy už je hotová, na vizualizace se můžete podívat v galerii. Město v projektu připravuje žádost o dotaci z ministerstva práce a sociálních věcí.

Rezidenční lokalita Hliniště ve Velkém Meziříčí získá s novou budovou potřebnou občanskou vybavenost. V sídlišti jsou na prodej nové stavební parcely pro rodinné domy a chystá se tam výstavba bytových domů. V budoucnu by se mohl objekt pro dětskou skupinu dokonce přetvořit na mateřskou školu.

Co je dětská skupina

  • Dětské skupiny jsou jednou ze služeb péče o děti předškolního věku v ČR, a rozšiřují tak spektrum těchto služeb. Poskytují pravidelnou péči o děti již od 6 měsíců věku do zahájení povinné školní docházky (o děti mladší než 1 rok je možné pečovat jen ve skupině maximálně 4 dětí mladších 4 let).
  • Dětské skupiny umožňují docházku v rozsahu nejméně 6 hodin během provozního dne. Péče je poskytována mimo domácnost dítěte a je zaměřena na výchovu, rozvoj schopností, kulturních a hygienických a sociálních návyků dítěte. zdroj: MPSV