Akce, které nyní toto novoměstské školské zařízení pořádá, jsou určeny pro všechny generace. Od malých dětí přes maminky na mateřské dovolené až po seniory. „Máme programy vzdělávání pro rodiče, aktivity pro mladší děti i pro teenagery," dodala Sobotková.

Čtěte také: Pejskaři v Novém Městě jsou čím dál méně disciplinovaní. Hromádky, které jejich čtyřnozí miláčci zanechávají na volných prostranstvích, bez povšimnutí obejdou, aniž by se snažili je uklidit

Dům dětí a mládeže i nadále pokračuje i ve své prvotní činnosti a nabízí nejrůznější zájmové kroužky pro školáky. K tomu organizuje i příměstské tábory. „A nově jsme zavedli další službu, jezdíme za dětmi do okolních obcí, například do Slavkovic nebo do Nové Vsi, kde také vedeme zájmové kroužky. Podobně organizujeme i kreativní kurzy pro dospělé, před Vánoci to byl například kurz keramiky v Křídlech," řekla Sobotková. Nový název zařízení by měl vystihovat jeho veškeré aktivity. Podobně jako například středisko volného času Active ve Žďáře nad Sázavou. „Přestože jsou naše aktivity velmi podobné, my budeme i nadále školská organizace," podotkla Alena Sobotková.

Novoměstský DDM měl ještě před pár lety svou vlastní budovu v ulici Výhledy. Ta byla městem prodána a organizace přesídlila do tehdy nevyužívaných prostor místního kulturního domu. „Díky tomu jsme se jednak dostali přímo do centra města a nabídlo se nám také více možností využití daného prostoru. K dispozici máme také přednáškové sály," vysvětlila výhody přestěhování ředitelka.

S nápadem na nový název školské organizace nabízející zájmové činnosti pro děti i dospělé může přijít kdokoliv. Stačí jej poslat na e-mailovou adresu alena.sobotkova@nmnm.cz. Termín ukončení ankety je 30. dubna. Nejlepší návrhy budou vyhodnoceny a oceněny volným vstupem do Městských lázní.