Domácí neporazitelnost však udrželo i v neděli, a tak se jako nováček soutěže už čtyři kola před koncem může těšit na jisté play off nejlepších osmi týmů.

TJ ŽĎÁR N. S. B – VUT BRNO 73:62

Souboj osmého s devátým, zápas o play off, či baráž. Domácí vkročili do utkání s přehledem, dobře bránili a v útoku se dařila střelba většině hráčů, hosté se prosazovali jen trestnými hody. V 15. minutě byl náskok Žďáru dvacetibodový.

Od té chvíle se zápas proměnil ve velmi tvrdý souboj, vysokoškolákům se začalo dařit, a tak se domácí, kterým po přestávce odešla střelba, museli strachovat o cennou výhru až do posledních minut.

Body: Nekovář 18, Kazda 15, Bubák 11, Homolka 11, R. Kalců 8, Havlík 5, Lukáš 3, Tyl 2.

TJ ŽĎÁR N. S. B – BCS HUSOVICE B 71:53

Nedělní soupeř měl být basketbalovější, což se potvrdilo. Obě družstva méně diskutovala, snažila se hrát a k vidění nebyly ani tvrdé zákroky. Žďárští hráči měli opět výborný vstup do utkání, rychle odskočili na patnáct bodů a zkušeným výkonem si zápas na domácí palubovce v poklidu pohlídali až do samého konce.

Body: Nekovář 17, Bubák 15, R. Kalců 15, Havlík 10, Ondra 5, Hedvičák 4, Kazda 2, Lukáš 2, Tyl 1.

---------------

Dorostenky oplatily Olomouci podzimní porážku

Žďár nad Sázavou/ Mladším dorostenkám Žďáru se v lize dařilo. Na domácí palubovce vrátily podzimní porážku týmu OSK Olomouc B.

TJ ŽĎÁR N. S. – OSK OLOMOUC B 75:63

Rychlá hra se mladým basketbalistkám Žďáru vyplatila a hru měly pod kontrolou. „Ve druhé čtvrtině jsme ale dělali velké chyby a nedokázali ubránit ani jednu hráčku olomouckého soupeře s míčem,“ řekl po vyhraném utkání domácí trenér Petr Kazda.

Úspěch pro žďárské barvy přinesla až následná zónová obrana.

„Získali jsme hodně míčů a dokázali proměnit šance. Tím jsme soupeři odskočili na patnáct bodů. Bohužel potom zase přišly laciné chyby a soupeř náš náskok opět stáhnul na hratelný rozdíl. V poslední části hry jsme svou laxnosti Olomouci dovolili dokonce vyrovnat a začali jsme se strachovat o výsledek. Potom se ale naše děvčata zvedla, začala důsledně hrát míče pod koš a šňůrou dvanácti bodů utkání rozhodla. Splnili jsme tedy cíl a neustále se držíme ve hře o finále dorostenecké ligy,“ dodal kouč Kazda.

Body: Kašparová 26, Havlíková 14, Junová 9, Prokopová 8, Odvárková 6, Bláhová 5, Růžičková 3, Brázdová a Havlíčková po 2. Poločas: 40:30.