Takže lockdown vám tentokrát hrál do karet?
Určitě se hodilo, že děti zrovna nechodily do školy. Bylo to sice neplánované, ale vyšlo to dobře. Většina prací se zvládla v době, kdy byla škola prázdná.

Co dalšího se povedlo udělat?
Zrekonstruovali jsme kabiny pro sportovce na fotbalovém hřišti. A teď v kulturním domě děláme místnost pro setkávání. Na to je rozpočet přes milion korun. Snažíme se kulturní dům pořád vylepšovat, aktivit tam bývá hodně. Mimo jiné i Univerzita třetího věku. Lidé, kteří na přednášky chodí, budou moci využívat novou místnost.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkO Univerzitu třetího věku je u vás velký zájem?
Chodí na ni okolo čtyřiceti lidí. Nejen z Víru, ale i z okolí. Z Ujčova, Rovečného, Hlubokého i Bystřice nad Pernštejnem.

Jak dlouho už Univerzitu třetího věku organizujete?
Od roku 2014. Trochu nás zabrzdil koronavirus, ale i loni jsme uspořádali osm přednášek. Jedna z posledních byla na téma judo s mistrem světa. Nanosili jsme tam žíněnky, přijel Lukáš Krpálek a děti z bystřického judistického oddílu a seznámili přítomné s tímto sportem. Tehdy tam přišlo sto dvacet lidí.

Život ve Víru je velmi pestrý. Je něco, co tady lidem schází?
Kanalizace. Tu nemáme. Nechali jsme si zpracovat studii, už byla představena zastupitelům. Kanalizaci bychom určitě udělat měli. Ale nebude to jednoduché a hlavně levné. Studie počítá se stem milionů korun.

Předpokládám, že se budete snažit získat nějakou dotaci.
Budeme, ale i tak to přesáhne naše možnosti. Takže budeme muset popřemýšlet i o úvěru.

Vloni jste získali do svého vlastnictví Vojtův rybník, co s ním hodláte dělat?
Chceme ho odbahnit. Bude to stát asi tři miliony korun. Dva miliony uhradí dotace. Chtěli bychom, aby rybník sloužil k rekreačním účelům. A samozřejmě i rybářům.