Strom stojící na evangelickém hřbitově je jediným zástupcem celého kraje. „Velmi nás potěšilo, že odborná porota vybrala mezi dvanáct finalistů právě náš dub. Jsme malá obec uprostřed lesů v nádherném, ale ‚zapadlém'‛ koutě Českomoravské vysočiny a výsledek výběru stromů do finále nás opravdu překvapil,“ vyjádřil se starosta obce Jiří Drbušek.

O Stromu roku 2007 právě v těchto dnech rozhodují lidé po celé republice. „Jsme patřičně hrdí, že reprezentujeme celou Vysočinu. Snažíme se upozornit na prosetínský dub všechny obce, města, školy a další instituce a firmy v kraji, a získat tak co největší počet hlasů,“ uvedl Drbušek.

Podpořit zástupce z Prosetína lze třemi způsoby: zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS STROM8 na číslo 87777, podpisem na hlasovací arch, který je k dispozici v Obecním úřadě Prosetín, nebo vyplněním hlasovacího kuponu, jenž bude k dispozici v regionálním tisku. „První možnost se může využít v libovolném počtu, zasílání SMS z jednoho telefonního čísla není omezeno. Ze zbylých dvou možností si člověk musí vybrat pouze jednu,“ upozornil Jiří Drbušek.

Pracovníci Nadace Partnerství hlasování ukončí 11. října. „Každý rok vyhlašujeme vítěze v Den stromů, tedy 20. října. Vyhlášení a ocenění navrhovatelů se uskuteční na Koncertě pro stromy v Praze. Vítězný strom získá kromě titulu také odborné dendrologické ošetření,“ řekla koordinátorka ankety Klára Slámová.

Průběžné výsledky soutěže jsou denně aktualizovány na adrese www.stromzivota.cz Dub do ankety přihlásily obec Prosetín, základní a mateřská škola a farní sbor .