Do roku 2027 má ve Žďáře přibýt dohromady 140 nových bytů v družstevním vlastnictví. Vyrostou na dvou místech - v místě bývalého klubu Batyskaf a v areálu bývalých jeslí v ulici Okružní horní.

V těsné blízkosti centra města, na místě bývalého kulturního klubu Batyskaf, vyroste nový pětipodlažní dům čítající okolo čtyřiceti bytových jednotek. „Jedná se o jeden z vícero projektů založených na spolupráci města a partnerské společnosti, jejímž smyslem je podpořit dostupnost bydlení pro Žďáráky," uvádí starosta města Martin Mrkos.

Pes, který napadl v psím útulku ve Žďáře nad Sázavou ženu.
Agresivní pes napadl v útulku ve Žďáře ženu. Po amputaci nohy bojuje o život

V místě bývalých jeslí v Okružní horní vyrostou dva domy s celkem stovkou bytů pro bydlení seniorů a se sociálními i zdravotními službami. “Cílem konceptu je zajistit seniorům pohodlné bydlení v komunitě vrstevníků a se snadnou dostupností veškerých potřebných služeb,” uvedla mluvčí žďárské radnice Blanka Sobolová.

Část druhého objektu se stane sídlem i nové dětské skupiny se dvěma třídami a zázemím. Záměrem je propojení komunity seniorů s předškoláky, ze kterého by měly obě skupiny vzájemně profitovat. “Zároveň ale bude dětská skupina disponovat odděleným vstupem a vlastní zahradou, což zajistí nejstarší i nejmladší generaci dostatečné soukromí a klid,” dodala mluvčí.

Pod rozhlednu v Horním lese se každoročně vydávají davy lidí.
Tipy na víkend na Žďársku. Turisté vyrazí na rozhlednu, v Bíteši otevřou památky

Zástupci investora spolu s městem připravují setkání s veřejností na 23. dubna od 17.30 v Kině Vysočina. Tam se lidem představí projekt i příklady modelů financování.

Kolaudaci bytů plánuje investor na rok 2027.